ZSS RP

 

Škola nás baví

rht 007První měsic školního roku 2016/2017 byl velmi bohaý na celoškolní akce. Většiny z nich se zúčastnili žáci a žákyně naší třídy. Tradičně jsme byli na dopravním hřišti, kde jsme si zopakovali pravidla silničního provozu a především pravidla bezpečného přechodu silnice. Navštívili jsme den otevřených dveří centra sociálního zabezpečení Domeček. Zúčastnili jsme se soutěže v poznávání ovoce, ze které jsme si odnesli diplom.

 

Číst dál: Škola nás baví

Pečení

kuchyňka 033Rozhodli jsme hodiny pracovní výchovy obohatit činnostmi spojenými s prácí v kuchyni (pečení). Máme podzim, dozrává nám ovoce a proto bylo na čase úpéct jablečný koláč. S dobrou náladou jsme vyrazili do internátní kuchyňky. Vyzkoušeli jsme si loupání a strouhání jablíček, přípravy těsta a velice nás to bavilo. Další den proběhla ochutnávka a něco zbylo na pohoštění. Všichni nás chválili a byli jsme na to pyšní.

 

Číst dál: Pečení

Kukátko

kukatko 018aJako v předchozích dvou ročnících se zúčastnila letos naše třída soutěžní přehlídky malých divadelních forem Kukátko. S pomocí jednotlivých dílů žáci a žákyně rehabilitační třídy vytvořili za doprovodu básničky a na pozadí pohádkové krajiny domeček. Vystoupení předcházela poctiva příprava, která se nám náramně vyplatila. Byli jsme úspěšní. Žáci předvedli solidní výkon, za co byli odměněni dortem pro vítěze.

Číst dál: Kukátko

Masopustní průvod (6)

masopust 007I přes nepríznivé počasí jsme si dokázali užít krásné a zábavné tradice masopustního průvodu. Cestou od školy přes město nás doprovazel smích a dobrá nálada.

Číst dál: Masopustní průvod (6)

Pálení čarodejnic (8)

carodejnice 011
.

Číst dál: Pálení čarodejnic (8)

vzor ZŠS-RP

NO IMAGEJe pátek 28. 5. 2010, po dlouhé době svítí sluníčko a my s dětmi, některými rodiči a babičkami odjíždíme na školní výlet - směr Staré Hrady u Jičína, kde na nás čekají strašidla.
Přijetí tam bylo vřelé a ihned jsme se s princeznou vydali na první pohádkovou cestu do sklepení, která byla planá strašidel a o kterých jsme se dozvěděli mnoho nového. Na druhou pohádkovou cestu jsme šli hned po občerstvení, kde na nás čekala čarodějnice, ta rozdala dětem čarodějnická košťata a už jsme šlapali po schodech na půdu. Tam na nás čekala strašidla, která zde žijí.

Číst dál: vzor ZŠS-RP

Laskavárna (5)

las1Finanční dar od pana Dvořáka, otce žákyně náší třídy Lucie Dvořákové, nám poskytnul možnost slavnostně uzavřít I. pololetí v Laskavárně. Pochutnali jsme si na místních dobrůtkách v příjemném a dobrosrdečném prostředí. Takovéto společné akce výrazně přispívají k budování skutečně přátelských vztahů v dětském kolektivu. Tímto příspěvkem posíláme panu Dvořákovi srdečné poděkování od rehabilitační třídy.

Číst dál: Laskavárna (5)

Zimní počasí (4)

leden2 Měsíc leden přinesl krásné zimní počasí, které nám umožnilo věnovat se zimním radovánkám. Mírný mrazík a zasnězěná krajina obohatili naše poznávání prostředí, ve kterém žijeme. Pochopili jsme, že i v těch, na první pohled nepříjemných, podmínkách se dají zažít chvíle smíchu a radosti. 

Číst dál: Zimní počasí (4)

Velikonoční perníčky (7)

pernicky 025Pečení perníčků je ukázkou propojení zábavného s užitečným - především pro náše chuťové buňky. Hodně jsme se nasmáli a potom i pošmakovali.

Číst dál: Velikonoční perníčky (7)

Diskotéka (2)

DSCN2342Dne, 14.6.2016, se uskutečnila v baru u zámku diskotéka pro žáky naší školy. Velmi děkujeme organizátorům této akce za zajištění bezbariérového přístupu pro žáky rehabilitační třídy. Diskotéka je pro nás ne jenom zábavou ale také jednou z forem podpory smyslového vnímání a terapie.

Číst dál: Diskotéka (2)

vzor ZŠS-RP (9)

DSCN2342Dne, 14.6.2016, se uskutečnila v baru u zámku diskotéka pro žáky naší školy. Velmi děkujeme organizátorům této akce za zajištění bezbariérového přístupu pro žáky rehabilitační třídy. Diskotéka je pro nás ne jenom zábavou ale také jednou z forem podpory smyslového vnímání a terapie.

Číst dál: vzor ZŠS-RP (9)

Vánoční perníčky (14)

perniky026Přiblížit pocit vánoční atmosféry pomocí činnosti spojených s vánocemi, seznamováním a dodržováním předvánočních tradic to byl cíl výuky v prosincovém měsíci. Zúčastnili jsme se školních akcí: rozsvícení stromečku, zpívání vánočních koled na naměstí, návštěva Mikuláše, vánoční besídka Na Písku. Společně jsme vyzdobili třídu a velice jsme  se těšili na tradice adventního období ale nejvíce nás bavila společná práce při pečení a zdobení vánočních perníčků. Užili jsme si hodně legrace.

Číst dál: Vánoční perníčky (14)

Laskavárna (15)

laskavarna 004

Děkujeme rodičům Vendulky Kučerové a bratrů Čížkových za vánoční dar pro třídu ve formě poukazu na návštěvu Lsakavárny. Bylo to pro nás velmi příjemné spestření dopoledních vyučovacích hodin.

Číst dál: Laskavárna (15)

vzor ZŠS-RP (16)

IMAG4269Poznávání a dodržování lidových tradic je zajisté velmi zábavnou a zajímavou aktivitou. S požehnáním zástupce Městského Úřadu jsme vyrazili do ulic Moravské Třebové. Doprovázela nás dobrá nálada a smích.

Číst dál: vzor ZŠS-RP (16)

Masopustní průvod (2)

IMAG4269Poznávání a dodržování lidových tradic je zajisté velmi zábavnou a zajímavou aktivitou. S požehnáním zástupce Městského Úřadu jsme vyrazili do ulic Moravské Třebové. Doprovázela nás dobrá nálada a smích.

Číst dál: Masopustní průvod (2)

Trampolina (18)

DSCN3286Zřízení nové učební místnosti školou (trampolina) nám poskytla další možnosti v terapeutickém přístupu při vzdělávání žáků a žákyň rehabilitační třídy. Výuka v této místnosti probíhá jak individuální tak i skupinovou formou. Při výuce využíváme dovednosti a praktické návyky, které jsme získali během dvoudenního kurzu v Jihlavě. A tímto článkem posíláme pozdrav a velké poděkování lektorkám do Jihlavy.

Číst dál: Trampolina (18)

Den dětí (19)

DSCN3435Dětský den jsme oslavili zábavnými soutěžemi v areálu školy. Nechyběla nám u toho dobrá nálada a zůstanou příjemné vzpomínky.

Číst dál: Den dětí (19)

Dopravní hřiště (20)

DSCN3406Zúčastnili jsme se každoroční poznávací a zábavné soutěže Dopravní hřiště.

Číst dál: Dopravní hřiště (20)

 

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO

Škola dostala dotaci z ESF na projekt
“Zvýšení kvality vzdělávání” registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_22/0002697
operační program pro vývoj a výzkum.


 

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová - netfirmy.cz
Speciální školy - netfirmy.cz